| FesCuDungi a întrebat:

Ce trebuie sa faci in meseria de Peronist? Care sunt indatoririle?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Http://www.frontpress.ro/? p=1367 mai mult de atat nu am gasit, vezi ce poti afla despre intrebarea ta.

| hummer24 a răspuns:

Habar nu am cred ca trebuie sa stai pe peron

| zdrangoi a răspuns:

Peronist" nu este o meserie.
Peronismul este o doctrina a unui partid din Argentina care are la baza ideile unui fost presedinte : Peron.
Peronist : un adept al acestei doctrine.

| FesCuDungi explică (pentru zdrangoi):

Am citit pe linkul primit mai sus dar pe afisul pe care l-am vazut eu asa scria: Angajam peronist! thinking i-am sunat si tipul care mi-a raspuns nici el nu stia ce sa imi zica! m-a chemat doar cu un cv! straight face

| zdrangoi a răspuns (pentru FesCuDungi):

Tampiti!
sau cum a zis Hummer, poate o fi ceva legat de peronul garii. rolling on the floor

| FesCuDungi explică (pentru zdrangoi):

La asta ma gandeam si eu laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru FesCuDungi):

Nu exista in nomenclatorul de meserii.
cauta pe Google : nomenclator meserii, du-te la litera P si ai sa vezi ca nu exista.
s-ar putea sa fi fost o greseala de scriere (sau de tipar) in anunt.
tu stii care erau cerintele ( studii, experienta, etc.)