| Kornuletz540 a întrebat:

Credeți că deținuții din penitenciare, în special cei cu condamnări foarte lungi, de 20, 30, 50 de ani sau chiar pe viață ar trebui să facă serviciul militar obligatoriu, iar cei cu condamnare pe viață să fie cei din prima linie, primii trimiși pe front în caz de război sau invazie străină? Asta bineînțeles după o instrucție foarte serioasă și riguroasă, plus
că ar fi o soartă mult mai bună pentru ei, din punctul meu de vedere.

68 răspunsuri:
| intrebsimplu58762 a răspuns (pentru sadrian46):

Domnule Adrian pai daca psihologu asta mi-a trimis telepatic "vezi ce scrii " asta se ocupa cu smecherii din astea, asta zicea si imi povestea mie de puteri din astea iar eu v-am intrebat daca poate dopar sa ma influenteze (ca nu faci ) sau sa iti si dea cu stari depresive? ca i-am zis ca taica-su era betivan.

| intrebsimplu58762 a răspuns (pentru sadrian46):

Iau zoloft, e bine ca iau m-a m-ai ajutat, eu merg pe mana medicului intr=un final a zis ca nu are cesa=mi faca psihologu cu puterile alea ale lui, merg pe mana medicului ca nu degeaba are 11 ani de facultate, dar va jur ca psihologu asta se ocupa cu marlanii din astea, ala daca te vede iti zice si cate ore muncesti pe zi, ala tine evidenta la fiecare om ce face cum si la ce ora.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru intrebsimplu58762):

Asta este experiența ta de viață. Eu sunt fizician și studiez aceste fenomene de 53 de ani și îți spun din nou. Una este fenomenul real și alta este interpretarea lui exagerată, de care se pare că ai parte.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru intrebsimplu58762):

Șansa este de 1 la un milion ca să poată.

| intrebsimplu58762 a răspuns (pentru sadrian46):

Aceeasi sanse se aplica si la calugarii din Israel unde am fost? eu nu am nimic cu nimeni decat daca se ia cineva de mine, dar eu stiu care ce puteri si ce vrea sa faca, multumesc frumos pentru raspuns, dar nu ati raspuns poate sa iti dea (sansa aia de 1milion) o stare depresiva asa scurta? sau pe termen lung? adica scurta sa o stare pe moment?

| intrebsimplu58762 a răspuns (pentru sadrian46):

Domnule Adrian dar eu m-am dus si la psihiatru si psiholog si nu am vrut sa recunoasca ca exista telepatia, e secret de asta? dar banuiesc ca cei mai multi din ei stiu.

| blackann a răspuns (pentru Mosotti):

"Art. 551. - Cel condamnat la pedeapsa detenţiunii pe viaţă poate fi liberat condiţionat după executarea efectivă a 20 de ani de detenţiune, dacă este stăruitor în muncă, disciplinat şi dă dovezi temeinice de îndreptare, ţinându-se seama şi de antecedentele sale penale."

deci nu exista

| Mosotti a răspuns (pentru blackann):

Am zis si eu pe pag 2 despre pedeapsa pe viata si ca dupa 20 ani ai sansa la eliberare.

Dar nu stiu, poate sa-o scoata sa-i dea la razboi, asa exact nu stiu, daca tu zici ca nu, asa o fi.