| oceanoflove a întrebat:

Cum e cu revolut? Din ce am auzit e suficient sa iti faci cont pe telefon. Poti face transfer din alta banca in asta? Si ce beneficii mai sunt?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exact, îți deschizi cont doar din aplicație și atât. nu prea ai niciun avantaj decât schimbul valutar

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru suntserios):

Salut, se pot primi bani din străinătate pe revolut, ai idee?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Se pot, cum sa nu se poată.

| mihai69 a răspuns:

La fel cu Salt sau alte bănci cu aplicații pe telefon. Și da, chiar de pe telefon se începe.
Poți face transfer în / din orice bancă sau card, aproape în orice valută.
Poți face credit, poți face economii, tranzacții cu acțiuni, criptomonede, metale prețioase, fonduri de investiții.
Conturile plătite au și alte beneficii, le afli pe toate direct din aplicație.

| kalasnicov22 a răspuns:

Am avut revolut de la inceput, am renuntat la el si am doar la Transilvania.Nu ai niciun avantaj.