| XNBD a întrebat:

Cum intru la F.O.S(fortele de operațiuni speciale) nu prea gasesc prea multe informatii si cam ce vechime ar trebui sa ai in armata ca sa intri la FOS si daca trebuie vreun grad in armata ca sa avansezi la FOS, momentan am 19 ani,sunt tanar si am tot timpul sa avansez
Ma atrage armata dar FOS mai tare, in armata cam stai degeaba, nu am chef sa stau pe scaun 12 ore sau cat e programu si sa deschid porti sau sa dau cu matura
Si va rog,raspunsuri frumoase,am mai pus intrebari multe si mi se raspunde cu mare sictir, suntem toti oameni, nimeni nu-i mai presus????

Răspuns Câştigător
| Korkodeln a răspuns:

Aceasta bagina iti va da toate resapunsurile de care ai nevoie:

https://safos.mapn.ro/pages/admitere

Pe scurt: proba de aptitudini plus examen de admitere.

Sper ca esti foarte atletic, probele fizice sunt brutale (cum e si normal), iaca ce sugereaza ei ca antrenament inainte de prezentare:
https://safos.mapn.ro/......nament.pdf

1 răspuns:
| XNBD explică (pentru Korkodeln):

Multumesc,vad ca nu trebuie sa ai un anume grad in armata ca sa intri la FOS, si da sunt cam brutale antrenamentele, dar trebuie sa lupti in viata asta pentru ce ti place