| brokxy a întrebat:

Cum pot obtine adeverinta de venit de la ANAF online azi va rog? Eu am fost la ANAF si m-au programat pe 16 dar eu am termen limita pana pe 15 sa trimit adeverinta de venit va rog ajutati-ma! Link ceva!

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să îți dea online.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa o fi putut obtine online trebuia sa ai cont la ei. Pacat ca-s puturosi! O adeverinta ti-o puteau da in 24 de ore acum cand totul este informatizat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa obtii nimic online, de al Anaf.
Te mai duci odata la ANAF dar de data asta deschizi gurita si spui ca ai urgenta, ca pe 15 tebuie sa duci adeverinta de venit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi FIZIC ca e mai usor si mai sigur!
Anul trecut a trebuit sa platesc asigurarea medicala a cuiva si a trebuit si acea adeverinta de venit.Mi-a eliberat-o aproape pe loc (au fost ceva probleme), dar am primit-o!
parcursul a fost cam asa.Am intrat in institutie nenea de l-a poarta m-a pus sa completez o cerere pentru acea adeventa.M-am prezentat cu acea cerere la ghiseu impreuna cu buleteinul, a facut verificari,, mi-a eliberat adeverinta si asta a fost tot..In cel mult jumate de ora (am zis au fost ceva probleme), deci poate dura si mai putin.
Ma intreb cat de greu poate sa fie sa verifice niste date, atata timp daca ai datorii te stie foarte bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Digitalizat

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa te duci acolo, ca o obții mai repede. Online ei nu se grabesc, mai degraba te ignora.

| gigite a răspuns:

Inscrie-te pe SPV, (la ANAF) si ti-o scoti singur(a) si cand si de cate ori vrei.

| gigite a răspuns (pentru gigite):

Spatiu privat virtual este SPV, intra pe google...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Informatizarea este corect. DEX: INFORMATIZÁ vb. tr. 1. a folosi informatica în rezolvarea unor probleme. 2. a dota cu mijloace de informatică. (< fr. informatiser)
Digitalizarea este operatiunea de transformare a semnalelor analoage in semnale digitale.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Salontanul):

Ok, multumesc