| AlexMaftei2001 a întrebat:

Cum pot verifica vechimea de munca și dacă actualul angajator plătește toate taxele la stat?

3 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Scoți Stagiu de Cotizare de la Casa de Pensii din orașul tău *( dacă ai ) sau din reședință de județ! Exista și varianta on-line dar tot trebuie sa mergi fizic la casa de pensii cu o copie de buletin și o cerere sa îți dea Userul și Parola de acces pe platforma CNPensii

| Violleta2022 a răspuns:

Mergand la ITM (Inspectoratul teritorial de Munca) din judetul tau, cu buletinul in mana si cerand sa ti se verifice contractul si platile salariale, cu taxele aferente (in situatia asta se vede daca angajatorul este la zi cu plata salariului tau si a tuturor taxelor pe care ti le opreste sau le plateste el, peste salariu).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai simplu verifici daca esti asigurat medical