| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fac bratarile prieteniei cu litere scrise pe ele? Daca are cineva scheme cum se fac sa mi le trimita pe id-ul acesta : deisy_mea va multumesc

36 răspunsuri:
| LightBlue a răspuns:

E usor happy contacteaza`ma la lightblue. 97zu
iti dau o imagine cu literele de la A la Z
si iti explicwinking

| LightBlue a răspuns:

Explic aici pentru toti: www.friendship-bracelets.net -> tutorials -> alpha letter pattern. Invatati-l pe A si sub tutorial e o poza cu restul literelor. Aceeasi procesura este pentru fiecare litera, asa ca nu cereti video pentru resul literelor. Poza aceea mica este suficienta. Spor!

| Mariella a răspuns:

Gasesti pe youtube daca scrii "friendship bracelet with letters" da' sunt mult mai greu de facut decat restul bratarilor...Sau cel putin mie asa mi se pare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu sa fac orice fel de bratara dar cu litere nu am gasit ca sa ma orientez macar putin dar totusi daca gasiti trimiteti-mi pe id-ul de sus mss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://bratarica-lui-bratarel.blogspot.com/ am aici bratari cu nume litere, si alte modele de vanzare:D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt asa de greu de facut... dar eu nu stiu cum sa fac brataril cu nume...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat sa fac dupa instructiuni si nu-mi iese cum trebuie, dar imi iese alt model mai dragut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine poate sa ma ajute sh p mine ca nu stiu sa fac bretari cu nume...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de ata de diferite culori
Dupa, faci fasii 4 sau 6 depinde cum vrei mai groase din ata
pe urma le pui pe masa la capat le pui scoch si lipesti bine apoi faci noduri prima fasie cu a doua, a treia cu a patra, a cincea cu a sasea ...Iti alegi o alta culoare care nu este in bratarfaci si faci in asa fel incat sa cosi pe mijloc litere.
Nu este greu am 11 ani si stiu sa facwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ma numesc bianca ai am 14 ani.la inceput eram bata nu stiam nici um se face un nod...
pana cand mi-am facut niste prietene.am invatat de la ele modelu simplu...
iar cu timpul a inceput sa-mi paca ceea ce fac si am inceput sa ma uit dupa modele pe net. acum sunt experta stiu sa fac 17 modele de bratari.
iar cel cu litere iti trebuie 10 fire de aca de o culoare si 1 fir de ata de alta culoare faci putin din bratara normal apoi cand vrei sa faci litera intorci nodul pe dos... sper sa va descurcati succes...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bratarici unice doar pe http://www.hand-made-bracelets.cabanova.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Id meu:robyme41

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bratarile cu nume sunt foarte grele fata de cele normale

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa stiu ai aflat cumva cum se fac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUNA ZIUA
ma numesc margineau amy si as dori sa iti ofer informatia la care ai intrebat big grinACA DORSTI sa cumperi de la mine brataari cu nume costa 2lei /bucata.sunama la nr :0730814717

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte usor trebuie sa faci noduri... adica pentru cine stie e fff foarte usor da pentru cei care acum invata e greusad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer:e foarte simplu... daca prinzi ideea repede!big grin

Alte răspunsuri
| mcrenma a răspuns:

Http://www.spuse.ro/bratarile-prieteniei-demo/

din pacate cu litere nu am gasit

| paupaulapaulina a răspuns:

Eu ti-am dat addwinking

| ionutzblackknife a răspuns:

Buna.Uite aici : http://friendship-bracelets.net/tutorial.php?id=2 [ da mai in jos sa vezi literele ].

| GreenSku11 a răspuns:

Pai, iti trebuie o foaie de mate.iti alegi ce vrei sa scrii si colorezi fiecare casuta ca sa-ti iasa litera corespunzatore(trebuie sa faci litera pe maxim 8 patratele pe vertical). Asta o sa te ajute sa o faci.iti trebuie 9 fire de ata.8 din culoarea cu care vrei sa scrii si 1 din cea cu care vrei sa fie fondul bratarii.sa pui multa ata din cei cu fond.ata din fond trebuie legata pe fiecare ata astfel incat sa obti un rand drep si cu culoarea pe care ai ales-o ca fond.si cand vrei sa incepi sa scrii te ghidezi dupa foaie. fiecare 8 patratele de pe verticala reprezinta un rand din bratara.cand ai umpluta bratara inozi culoarea cu care vrei sa scrii pe ata cu culoarea fondului, si unde nu ai umpluta patratita inozi ata cu care ai vrut sa faci nodul. daca n-ai inteles spune-mi...asta e i-diul meu jeanne_20009@yahoo.com sau pitica_ionela2000@yahoo.com