| Radandam a întrebat:

Dacă dau 50 de lei pe un pont, iar băiatul a dat biletele și nu au ieșit, dacă te duci la politie o sa te faci mai mult tu de ras, nu? El poate sa pățească ceva? Sunt prinși ăștia de tepuiesc pe net cu ponturi?

34 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atata timp cat n-ai dovada nu vad ce ai putea face! Oricum politia nu se chinuie cu asa ceva. Daca ai dovada poti sa-l dai in judecata dar pentru asa ceva nu cred ca-l condamna nimeni! E chestie de noroc si nu te-a obligat sa-i dai banii.

| andreipaskk1 a răspuns:

Sunt sanse putine sa il prinda si pentru 50 de lei chiar nu merita efortul e prea mare bataie de cap

| Radandam explică (pentru andreipaskk1):

Adică 1% șanse sa îl prindă? Și dacă îl prinde nu face pușcărie?

| andreipaskk1 a răspuns (pentru Radandam):

Cel mai probabil nu o sa faca puscarie. Daca nu a mai avut anteprecedente se face dosar de urmarire penala sau maxim il tin in arest 30 de zile