| IoanaDeea24 a întrebat:

Dacă lipsesc de la un curs și profu are foaie de prezenta, se întâmplă ceva? (La facultate)

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai absent.
Ai grija sa nu acumulezi multe absente.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic de la 1 absenta, doar te noteaza ca esti absenta si cand se strang mai multe absente, se iau masuri serioase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La cursuri prezenta nu e mereu obligatorie, fiecare profesor face cum considera cu prezentele de la curs. De la 1 nu se intampla nimic

| IoanaDeea24 explică:

Eu am plecat că a trebuit sa merg la urgență cu fratele meu. Dacă nu trebuia să merg la spital atunci stăteam.

| adryang78 a răspuns:

Fiecare profesor cere un minim de prezențe la cursul său. De la o absență nu se întâmplă nimic, dar să fii atentă de câte prezențe ai nevoie pentru a susține examenul.

| LisaJulie a răspuns:

Dacă este prima data, iar dacă profesorul nu va cere prezența obligatorie nu se intampla nimic