Întrebare recomandată | Mynameiz a întrebat:

Daca ma apuc de Youtube o sa iau ceva bani?

33 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Prea putin pentru cata munca e.
Si o sa faci destul de tarziu, cand strangi destul de multi abonati si faci multe vizionari la clipuri.

| GЯingo a răspuns (pentru Adry05):

Uite cine stie cool cel mai bun raspuns, campeoana zilei laughing :*

| Adry05 a răspuns (pentru GЯingo):

Merci, hai sa ne apucam de Youtube impreuna sa facem bani de-o punga de seminte. laughing)

| GЯingo a răspuns (pentru Adry05):

Fac eu cinste cu semintele laughing hai sa ne apucam, dar intrebarea e ce postam? laughing

| Adry05 a răspuns (pentru GЯingo):

Provocari nebune, se poate altceva? laughing))

| GЯingo a răspuns (pentru Adry05):

Bine! Sa incepem cu o provocare pentru tine, te ține? cool

| Adry05 a răspuns (pentru GЯingo):

Ma tine, dar trimite-mi in mesaj privat. laughing
Ti-am lasat deja un mesaj si mi-l ignori deja de 5 minute, ntz ntz.

| GЯingo a răspuns (pentru Adry05):

Ti-am raspuns cand l-am primit tongue nu ai primit nimic?

| Adry05 a răspuns (pentru GЯingo):

Imi apare notificare pentru mesaj si cand intru nu apare nimic :/

| Nemessys a răspuns:

Cu cat mai multe vizionari cu atat mai multi bani. Insa... imi pare rau daca te dezamajesc spunandu-ti ca faci foarte putini bani din YouTube in Romania. Daca te apuci de YouTube, doar pentru bani, eu zic sa o lasi balta

| untu a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva bani, incepi sa deschizi o afacere sau un magazin!

| alexandrualind a răspuns:

Daca vei deveni popular ca "iRaphahell","maxinfinite","maxsialtele", etc.Atuncia da.Mai ales ca am vazut in livestreamuri am vazut ca poti dona euro.Sau poti sa primesti niste cutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se prea castiga dinYouTube-ul romanesc, dar daca faci videoclipuri in engleza si vei avea multe vizualizari si vei fi cunoscut in toata lumea poti trai din asta, dar slabe sanse sa ajungi asa.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Dupa multe vizualizari, multi abonati si mult efort vei face niste banuti.

| Adbbmsh a răspuns:

Intr-adevar, este multa, multa, multa munca, dar si o investitie pe masura. deja nu mai conteaza continutul si calitatea video-ului pe care il prezinti in industria asta, ci si set-up-ul pentru a deveni popular si a scoate cate ceva...

| Catalinhhh a răspuns:

Salut! Bani din YT in Romania, nu prea ai cum sa faci, poti dar este foarte greu si-n comparatie cu munca nu merita, mai bine faci altceva daca vrei s-o faci pentru bani si nu din pasiune.

| BlackLighting29 a răspuns:

Nu prea multi... 0.0.3 euro pe vizita

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns:

Daca te tii si faci viewuri da in Romania 1000 views =70bani maxim 1 leu

| Ciprian96CPY a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Am si eu pe un videoclip cam 4.000 de vizualizari. cum imi scot banii? laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciprian96CPY):

Probabil in vreo 2-3 ani vei scoate cativa lei happy

| suntserios a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Ce cifre optimiste

| Clorox a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Nu se ia doar pe vizualizări... Este mai complicat

| Bogdan_Olariu_1998 a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Fals! pe 2, 7 ca am luat un cent!
Am sun at la 666, se întampla chestii paranormale
https://www.youtube.com/channel/UCH0ree_pEWLhRWert8xOdZQ

| Bogdan_Olariu_1998 a răspuns (pentru Nhamnhumhebhaaa):

Fals! pe 2, 7 ca am luat un cent!
Am sun at la 666, se întampla chestii paranormale
https://www.youtube.com/channel/UCH0ree_pEWLhRWert8xOdZQ

| Nhamnhumhebhaaa a răspuns (pentru Ciprian96CPY):

Faci parteneriate cu companii si te vor tine cam 1 saptamana sa vada cum merge canalul trebuie minim 100 subs

| GЯingo a răspuns:

Faci bani! de seminţe laughing

| Cazacu_Marius_1979 a răspuns:

Complicat, daca doresti sa faci asta, axeaza-te pe un public din America, UK, india. O crestere rapida pentru aparitia subscriberilor trebuie sa investesti niste banuti frumosi in reclama google ( Youtube ), daca te apuci de asta si crezi ca poti avea succes, nu o sa mai ai timp de altceva, trebuie postate video foarte frecvent. Am facut 12 dolari din asta, nemaipostand video, a scazut la 2.90 usd happy.

| Covaciu_Paul_2001 a răspuns:

Da dar ai nevoie de timp cam vreo 2-3 ani ca sa castigi bani seriosi dar da

| BabyLips a răspuns:

Daca o sa ai videoclipuri de calitate sigur vei face multi bani : Succes!

| JohnMustang a răspuns:

Da,o sa iei bani foarte greu, extrem de greu, numai cu continut original, si iei foarte putin, un dolar la 5000 de viz

| Helperul a răspuns:

Daca ai card de credit da poti face daca nu doar o sa vezi cifrele cum urca pe un tabel alb:^)
Sper ca te-am ajutat.

| DoggyTheDog a răspuns:

Daca esti iRaphahell faci cam 90 lei pe videoclip.

| Raulsimy2 a răspuns:

Da.daca ai multe vizualizari
am si eu un canal si fac cam 100 $ lunar