| AlexAndrei96 a întrebat:

Vreau sa ii schimb procesorul laptop-ului meu si nu stiu ce procesor sa ii pun. Eu vreau un procesor de gaming si am gasit asta la eMag >>-- http://www.emag.ro/......ETKPKBBBM/

1.Credeti ca este bun?
2.Are placa video incorporata/RAMsau alte chestii? (Eu nu vreau sa schimb nimic la el decat procesorul pentru ca este un laptop destul de bun in afara de procesor)

Vreau raspunsuri doar de la oameni care stiu ce vorbesc.De preferat specialisti IT sau cineva.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Esti sigur ca laptopul tau are socket fm2?
De obicei laptopurile au alt tip de socket.
Procesorul are grafica incorporata. Procesorul are memorie proprie ca orice procesor dar n-are ceea ce se cunoaste, indeobste, sub numele de RAM. Nu exista asa ceva.

3 răspunsuri:
| AlexAndrei96 explică (pentru Salontanul):

Asta e laptop-ul --> http://www.emag.ro/......D759JBBBM/

Nu este chiar asa (Are mai multa memorie, etc) dar in mare parte este exact ca ala. Dai add la Alexandru.andrei_96 plizzz...

ooo..si pana la urma, procesorul este bun? sau imi poti recomanda altul? bugetul meu este de 200lei si vreau un procesor pentru gaming. Multumesc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Exact ce ma asteptam! procesorul tau este Intel si tu vroiai sa cumperi AMD pentru computere. Trebuie un procesor cu socket FCBGA1023.
Uite un procesor pentru el: http://ark.intel.com/products/65700/
Numa' nu stiu unde-l vei gasi. Cam greu cu magazinele din Romania. Si cu 200 lei nu prea faci multe. N-ai cont pe skype sa vorbim in direct?

| AlexAndrei96 explică (pentru Salontanul):

Ok.un procesor de 200 lei (sau mai putin) dar sa fie bun pentru jocuri (macar 60-70 fps) si sa fie compatibil cu laptop-ul meu nu ai?