| King18name a întrebat:

Heii TPU! Am nevoie de cateva informatii de la persoane care se pricep. Am un caine care are ceva probleme la picior si trebuie sa il adorm, ce pastile se folosesc? Gasesc la o farmacie veterinara?

4 răspunsuri:
| Lisiele a răspuns:

Mai exact ce probleme are? Nu cred ca ar trebui sa folosesti pastile de adormit.

| King18name explică (pentru Lisiele):

Trebuie sa il adorm, altfel nu pot rezolva problema... merge doar in 3 picioare, are o rana si are ceva acolo. il doare foarte tare, si trebuie adormit.

| Lisiele a răspuns:

Du-te la o farmacie normala si intreaba ce fel de pastile de dormit are.(nu-i spune farmacistei ca vrei pentru caine, ca no sa-ti dea, spune-i ca vrei pentru tine sau unul din parintii tai)Cumperi 2 pastile din care iti spune farmacista ca-s cele mai bune.La caine ii dai doar una singura si astepti sa-si faca efectul.La farmacia veterinara n-o sa-ti vanda pastile de adormit pentru ca doar veterinarul are voie sa le foloseasca.

| King18name explică (pentru Lisiele):

laughing bine, deja am fost la farmacie veterinara, si a zis ca doar in cabinetul veterinarului exista asa ceva. straight face o sa cumpar somnifere atunci.