| MissxD a întrebat:

Hello big grin as vrea sa stiu cat inseamna 508.000 KB in MB thinking big grin

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=byte+converter

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imparte la 1.024 si afli (1MB=1.024 KB). Numai bine!

| xcristix a răspuns:

508 mb.0, 5 gb.0, 0005tb(terrabaiti) daca nu ai invatat la fizica ce sa iti fac

| MademoiselleV a răspuns:

508000 KB= 496. 09375 MB
http://egret.net/kb__mb.htm
O seară frumoasă!

| angel74dm a răspuns:

Având în vedere că un mb este 1024 kb, înseamnă că 508.000 kb = 496 mb...

| MissxD explică (pentru xcristix):

Daca nu fac asta la fizica si nu mai studiez ce sa fac? big grin

| MissxD explică (pentru xcristix):

Daca nu am studiat niciodata despre asta si daca nu mai fac fizica ce sa fac? big grin

| bodysun a răspuns (pentru xcristix):

La informatica se invata despre memoria virtuala.

| xXxBuStEdxXx a răspuns:

Este foarte simplu sa afli, daca un MB este 1.000 KB atunci 508.000 KB este 508 MB big grin