| anonim_4396 a întrebat:

Hey! As vrea sa-mi pun aparat dentar, dar nu știu de unde sa incep. Pentru inceput ar trebui sa mă duc la un medic stomatolog?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mergi la orice cabinet care are rating mai mare de 4.5 pe google maps. Faci o programare pentru consult la ortodont, dupa ce faci consultul si iti da solutiile de tratament poti incepe cu el, sau poti alege alt ortodont, in functie de cerintele si nevoile tale. Eu de exemplu am ales un cabinet cu rating 4.9/5, si plus de asta ortodontul este o tipa de varsta cu mine happy asta dupa ce am fost la vreo 2 ortodonti mai in varsta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nuuuuuuuuuu, ar trebui sa te duci la un vraci, si ala stie sa puna aparate dentare tongue
EVIDENT ca stomatolog!

| WhiteLife a răspuns:

Nu, ci la un ortodont. La început îți va cere o radiografie, iar apoi va urma un control în care va discuta cu tine ce se poate face mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Oare se poate plati in rate?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la majoritatea cabinetelor se poate. Nu trebuie decat sa intrebi acolo la ei si iti vor raspunde, dar 90% se poate, pentru ca sunt sume mari si trebuie sa se orienteze catre clienti.