| NekoLoriichan3 a întrebat:

Locuri de muncă în Romania în care se folosește limba engleză?
thanks big grin

Răspuns Câştigător
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Pai translator, la:
-poti ajunge translatorul unor anumiti oameni
-poti traduce diverse seriale, filme, desene animate, etc.
- ca job la birou, idk.

Sau profa de engleza, chiar daca n-o sa ai cine stie ce salariu, mai bine translator!

Ce e de zis e ca, in tara noastra, n-ai ce face cu engleza, ca un job ma refer...doar sa zici ca ai invatat o limba straina care sa te ajute in viata! Sau sa ajungi sportiv, ca ai nevoie de aceasta limba, in acest caz, dar nu si in al tau, banuiesc.

Succes

9 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Multi stiu limba Engleza deci nu stiu ce loc de munca poate doar translator( insa nu prea e nevoie) mai poti traduce filme si anime-uri sau seriale.

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

Robert Bosch SRL, sunt mai multe posturi unde se foloseste limba engleza

| NekoLoriichan3 explică (pentru DavidTheTrueMMAFighter):

Păcat :l

| NekoLoriichan3 explică:

Sau nu neapărat bazat pe cunoașterea limbii engleze, ci meserii care pot implica și asta

| NekoLoriichan3 explică:

Merci pentru răapunsuri ^^ big grin

| Narcis2007 a răspuns:

Poti lucra la un call center, vei putea vorbi toata ziua in engleza laughing

| Eduard619 a răspuns:

Sincer sa fiu asta cautam si eu poti sa te faci translator sau sa lucrezi la un call center de asemenea profesor (ceea ce nu iti sugerez pentru ca e o meserie pe care eu o detest personal)
Specialist public relations sau poti sa te angajezi in domeniul hotelier. Daca vrei sa mai vb ai facebook-ul meu tongue

| NekoLoriichan3 explică (pentru Narcis2007):

Plictis laughing tongue

| NekoLoriichan3 explică (pentru Eduard619):

All of these are boring :l