| SzaboDani11 a întrebat:

Nu mai merge internetul după ce am mutat modemul, ce pot să fac ca sa nu aștept după asistență tehnică?

Rețea digi, model HG6544C, ledurile power PON și CATV sunt aprinse, cel de internet nu. Am avut grijă să fiu atent care cabluri unde merg când l am mutat totuși nu am conexiune, am mai pățit așa și după ce a venit asistența a scos cablul l-a pus la loc a mers.

Pe receiver FTTH sunt aprinse ledurile pow și opt.

Nu, becul LOS nu este aprins.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate l din priza modemul asteapta cîteva minute si după baga l la loc in priza, dar ce ai avut cu modemul de ce l ai mutat? Alea nu se mută non stop ai fire subtiri si orice mutare sau miscare le poate rupe, fibra optica este sensibila daca ai calcat pe ea sau ai strins o colac sau a intrat sub mobila se intrerupe, ia firul de fibra optica si vezi poate ai un nod undeva verifica l si lasa l desfacut nu il sugruma.

| SzaboDani11 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am avut wi fi extrem de instabil, am zis că îl mut lângă birou ca să conectez direct la PC