| Adi1987 a întrebat:

O adeverinta de angajare de la medicul de familie are o valabilitate?

9 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Da, 3 luni parca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adeverințele medicale au cam 30 zile valabilitate.

| gabicoo a răspuns:

30 de zile.

| Adi1987 explică (pentru suntserios):

Dar daca ma duc la un medic strain si fac analize si imi da acolo o adeverinta ca sunt apt de munca, ma poate angaja? Sau trebuie doar de la medicul de familie?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Adi1987):

In teorie trebuie de la medicul de familie. El are evidenta bolilor tale

| Adi1987 explică (pentru suntserios):

Dar de la alt medic daca imi face analize si imi da adeverinta aia, asa nu se poate?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Adi1987):

Depinde ce îți cere angajatorul. De obicei se cere adeverință de boli cronice... Nu analize la zi.

| Adi1987 explică (pentru suntserios):

Trebuia doar sa ii aduc o adeverinta medicala si acolo sa zica ca sunt apt de munca, nu?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Adi1987):

Repet... Depinde ce cere angajatorul.