| Deer a întrebat:

(ofer fundita) Salut. Vreau sa imi cumpar o lentila adaptabila fisheye (ochi de peste, deformeaza imaginea/fotografia) pentru iPhone 4, sau un set de 3 lentile care sa contina neaparat fisheye. Ati putea sa'mi recomandati ceva site'uri de unde sa imi comand, daca ati mai cumparat? Si as mai vrea sa stiu, daca odata cu lentila pusa (iPhone'ul avand 5mpx) se imbunatateste claritatea/pixelii fotografiei facute, sau este doar pentru deformarea imaginii? Pe mine ma intereseaza atat efectul de deformare al imaginii, cat si claritatea sa fie imbunatatita.

Răspuns Câştigător
| benny a răspuns:

Cauta aici

http://www.lensation.de/

3 răspunsuri:
| PsyhoLynxLynx a răspuns:

Nu este mai simplu sa inveti sa folostesi Adobe Photoshop CS5 si sa modifici fotografiile cum vrei tu?

| Deer explică (pentru PsyhoLynxLynx):

Folosesc Adobe Photoshop si am reusit sa obtin efectul de lentila FishEye, insa nu este cel pe care il caut, am nevoie de o lentila care sa imi faca imaginea mai clara, si sa pot sa obtin efectul dorit, nu circular, ci diagonal, adica intins pe toata imaginea...

| Deer explică (pentru benny):

M'am uitat la fisheye lenses, dar sunt pentru iPhone 4? Nu vad a fi adaptabile cu magnet.