| Faracont a întrebat:

Poate sa inceapa al treilea razboi mondial si fara nato?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum vine asta? Ar fi un razboi mondial intre Maldive si Seychelles?

Prin definitie, un razboi mondial implica toate sau cea mai mare parte dintre cele mai puternice natiuni ale lumii. Cum ai putea sa numesti un razboi "mondial" daca la el nu ia parte cea mai puternica alianta militara de pe planeta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

S ar bate cine? Rusia cu China?
Rusia cu India?

pai ar mai fi razboi mondial cu cateva tari?

| Faracont explică (pentru johnnny123):

Dar in al doilea nu au fost portugalia Spania pai si care e csstigu ca daca se da cu nucleare aia e si daca Putin ar fi schimbat oare ar inceta?