| Alex780 a întrebat:

Salut,am 18 ani si un tovaras de al meu are 17, in vara vrem sa stam la un hotel 1-2 zile in vizita in alt oras, putem?

Am reformulat o intrebare veche)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu poti sta fiindca est major, dar el pentru ca este minor la 17 ansiori, nu poate. deoarece trebuie sa prezentati ambii buletinele si sa fiti majori (peste 18 ani).

El ca minor, trebuie sa fie insotit de un parinte sau de un tutore legal, care are Procura notariala, semnata de ambii parinti in fata unui notar public.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Le-ai incurcat. El are 18 si tovarasul lui 17 ani. Si poate sa stea, pentru ca este cu acesta in varsta de 18 ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Gata, le-am descurcat happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp că ești major poti