| Daniel90001 a întrebat:

Salut, am o verigheta din aur care este marcata cu 2 stante. Una are initialele MP si cea de-a 2 a are un desen cu un cap de om cu un ciocan pe umar. Ceva de genul. Din ce am citit pare sa fie marcaje folosite in anii 1955-1958. Ce imi recomandati? O pot vine la un amanet pe pretul gramului actual sau o pot include ca bijuterie veche sa pot lua mai mult? Este o verigheta clasica de dama (simpla) mai are gravat pe interior si un nume si data 15 VII. Multumesc Astept niste sfaturi de la cine se pricepe.

2 răspunsuri:
| Necunoscutu92 a răspuns:

Pai dacă o lași mai mult poate sa devine raritate și sa o vinzi la licitație cu niște bani frimosi

| Daniel90001 explică (pentru Necunoscutu92):

Pa de asta am intrebat aici, o sa mai astept si alte pareri. Multumesc pentru raspuns. Poate este cineva totusi care vede si se pricepe bine. Am si o poza dar nu stiu cum sa o postez.