| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,exista pentru minecraft pocket edition android modurile ca pe pc gen seus, chroma hills si optifine? daca nu ar exista o alternativa a lor pentru android? arata super pe calculator si vreau sa fac si pe telefon sa arate asa. funda

3 răspunsuri:
| monsterRyder a răspuns:

Nu,din pacate nu. Minecraft Pocket Edition este optimizat pentru dispozitive mobile(smartphone,tableta). Versiunea de pe PC are este,ahm,DRM-Free(adica dupa ce l-ai cumparat,poti sa-l manipulezi cum de doare pe tine capul). Astfel,pe PC, oricine stie limbajul de programare Java(acesta este baza Minecraft-ului), poate sa faca moduri.
Per-total, nu, nu poti sa integrezi moduri de pe Minecraft PC pe Minecraft Pocket Edition.
Funda? big grin

| frosty98 a răspuns:

Da,exista moduri dar foarte putine si nu extrem de folositoare big grinCauta pe Youtube:Minecraft poket edition mods si gasesti acolo o gramada de videoclipuri

| adrianbestboy98 explică (pentru frosty98):

Eu nu am intrebat daca exista moduri, am intrebat daca exista optifine, seus si chromahills sau alternative ale lor ca moduri si euca exista doar nu sunt asa prost