| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, se considera semn la bac, daca am evidentiat subiectele? Adica am subliniat cand am scris Subiectul I Subiectul II si Subiectul III? La romana la bac.

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Da, nu ai voie să subliniezi. Ce ți-a trecut prin cap?
Dacă te referi că ai subliniat doar ''I'', ''II'', ''III'', nu cred că se ia în considerare. Dar dacă ai subliniat și ''Subiectul'', evident!

| Luizaaa a răspuns:

Da. Dacă te referi că ai subliniat cu totul, și subiectul, da

| EugenEB a răspuns (pentru Satango):

Ba da, se ia in considerare si asta, in sala unde am sustinut eu examenul un tip a subliniat pe lucrare si a trebuit sa o rescrie.

| Satango a răspuns (pentru EugenEB):

Neah. Așa au zis corectorii ăia, ca să fie mai siguri. Dar odată ce se predă... pentru asta nu se anulează, e prea mare efortul pentru nimic. Având în vedere că se obișnuiește în scrieri sublinierea acestora.

| Rosu_Marius_1999 a răspuns (pentru Satango):

La asta ma gandeam si eu, din moment ce am predat lucrarea si profii examinatori au zis sa stau calm, nu cred ca o mai anuleaza