| PVAAVU a întrebat:

Salut. Sunt student în anul 4 la farmacie. Să zicem că o să lucrez trei ani în domeniu ca farmacist (eu vreau în laborator) apoi vreau să mă reprofilez pe chimie. O să fac a doua facultate și în același timp o să lucrez cu normă întreagă la farmacie/ca ospătar/bucătar, etc. Cum să mă înțeleg cu șeful să îmi dea concediu în sesiune?

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Exista concediu pentru studii, pe care in functie de anumite criterii angajatorul poate sa ti-l dea platit sau ne platit.

| RxTx a răspuns:

Dacă aș fi pentru o zi presedinte
V-aș amaneta pe toti fara cuvinte.
Dacă aș fi farmacist te-aș îmbârliga să bagi în tine anabolizante
PARAZIȚII!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci cerere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Naiba intelege ceva din intrebarea ta, cum o sa lucrezi la farmacie ca bucatar, ce ai esti beat?laughing

| PVAAVU explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi, lucrez în farmacie sau dacă e prea solicitant, fac niște cursuri de bucătar ca să lucrez ca bucătar.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru PVAAVU):

Mai ai timp? Si in bucatarie crezi ca o sa fie usor? Cind vei avea o nunta la restaurantul unde te angajezi, si vei avea de pregatit 500 de sarmale plus fripturi plus antreuri aperitive, nu este asa usor.