| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile m-am uitat pe siteul "Romtelecom" pentru a vedea oferte de internet (fiind ca internetul de il am acum e varza), dupa ce am gasit ce voiam am sunat la ei la numaul 0219890 (parca) Am vorbit cu ei si au spus ca nu sunt siguri daca se poate si trimit o echipa sa verifice care nu a mai venit...
Astazi ma trezesc ca imi trimit un mesaj in care imi spun ca :
"Ati ales Voce Zero Inernet Power.Informatii suplimentare la 1930. "
Wtf nu am spus nimic ca as vrea un serviciu ceva si culmea tocmai asta voiam eu, parca mi-ar citi gandurile?!?!?!
Si ce naibi ca nu am internetu, sa fie o greseala faza e ca mai primi unu in care in zice ca imi baga si antivirus straight face
Credeti ca s-au asigurat ca pot avea internet si aceasta zona si ca o sa il instaleze in cateva zile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spre deosebire de alti provideri, Romtelecom are nevoie de suport tehnic pentru internet. Cu alte cuvinte, ai nevoie de un abonament la telefon, pentru a putea avea si internet. Cea ce au ales ei pentru tine, este un abonament in care nu ai nici un minut de convorbire. Nu cunosc valoarea acelui abonament, dar in nici un caz nu este 0 (zero) lei.
Da, ei fac oferta de antivirus, asa-zis gratuit, dar intra in abonament.
Daca ti-au dat raspunsul mentionat de tine, inseamna ca poti avea internet de la ei. Cu toate conditiile puse de ei, fireste. In cite zile, nu stiu. Dar trebuie sa faci intii un contract. Treci pe la ei (sau suna) si vezi ce mai ai de facut.

13 răspunsuri:
| AleXu224 a răspuns:

Scuzati greselile gramaticale dar eu am scris corect dar TPU a modificat intrebarea...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AleXu224):

TPU nu modifica nimic. Eventual, robotelul depisteaza greselile si le corecteaza. Nicidecum nu scrie gresit unde a fost bine.

| AleXu224 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba asa mi-a facut tot timpu fiind ca imi verifica-i intrebarea inainte sa o postez acum nu conteaza asta raspunde la itrebare sau lasa pe altii sa o faca si nu mai comenta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AleXu224):

M-am grabit si ti-am raspuns. Dar, la cit de obraznic esti, nici nu meritai.

| stlucian a răspuns:

Pai daca le-ai dat cateva date despre zona/locatia ta ei au putut verifica zona de retele/acoperire pe carte o au deja cablata si in consecinta avand numarul tau au facut o sesizare/informare.

| AleXu224 a răspuns (pentru stlucian):

Deci ei nu pot sa puna aici fiind ca nu este o "casuta" fiind ca eu locuiesc la sat ...Adica stiti voi au trebuit sa vina sa verifice happy

| stlucian a răspuns (pentru AleXu224):

Nu au trebuit sa se deplaseze pana in zona ta.Ei au deja o harta cu locatiile cablate pana in momentul de fata(la zi) si in consecinta au crezut ca te aflii in zona de acoperire fata de ultimul amplificator/switch pentru o conexiune cu fir/cablu telefonic."Voce Zero Inernet Power" este o optiune pentru care primesti telefon si internet dar telefonul nu are minute de nici un fel adica tot ce vorbesti, daca vorbesti, platesti.Altfel nu pot sa-ti conecteze internetul.

| AleXu224 a răspuns (pentru stlucian):

Eu stiu ce am pe acolo fiind ca nu imi trebuie decat internetul deci pana la urma o sa vina oare?
Am vecini care au internet de la ei dar la mine se putea sa nu mearga sa conecteze deci la mine se poate e zona de acoperire dar nu am internetu...
Intrebarea finala a fost daca o sa vina sau nu... atata tot stiu tot ce mi-ati spus fiind ca nu-s prost asta sa o stiti happy

| stlucian a răspuns (pentru AleXu224):

Pai ti-au raspuns ei:"Informatii suplimentare la 1930"(021)
Asta depinde daca vrei sa semnezi cu ei un contract.

| AleXu224 a răspuns (pentru stlucian):

Eu vreau sa semnez un contract daca nu ar fi fost cam asa : Te duci sa cumperi o Dacie faci toate actele si cand sa platesti le spui ca te razgandesti happy
O sa sun mai tarziuwinking

| stlucian a răspuns (pentru AleXu224):

Uite pachetul tau

http://www.romtelecom.ro/internet/power.html

si cred ca 1-3 luni gratuit dar nu sunt sigur.Afli mai multe de la ei:-bd

| AleXu224 a răspuns (pentru stlucian):

straight face ma innebunesti laughing
STIU MA CE PACHET AM SI TOT CE VREAU SI ACOPERIREA.
Am intrebat dac o sa vina sa bage netu sau nu!

| stlucian a răspuns (pentru AleXu224):

Nu ma lua cu "MA" ca nu ma cunosti iar daca o sa vina sau nu o sa afli dupa ce-i suni.Conditiile pentru tine pot fi altele(distanta/acces/punct conexiune)!