| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU, am fost azi la bancomat și când am băgat cardul am primit niște bani automat fără sa bag pin, nimic. Am scos chitanta și nu îmi apărea ca am scos nici un ban! Este o infracțiune dacă i-am luat?

15 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Da, mai ales ca ai fost filmat, toate bancomatele au camera... RILI
deci mergi maine la banca si da-i inapoi

| 0RASPUNS0 explică (pentru Brizbriz):

Sa vina bancomatul la mine

| doctorandus a răspuns:

Infracțiune nu reiese din ce povestești, dar nu sunt banii tăi și va trebui să-i înapoiezi.

| Brizbriz a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

laughing tare
insa vine politia, sunt legi, ce imi vine in cap acum e "foloase necuvenite"
si crede-ma, banca monitorizeaza fiecare bancnota care iese dintr-un bancomat, stiu exact cand, spre cine si chiar ce numar de serie are bancnota

| 0RASPUNS0 explică (pentru Brizbriz):

Las o asa...sunteți invidioși

| Brizbriz a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Daaaaaaa, mor de gelozie, tremura chilotii pe mine

iar tu nu ai nici un dubiu oarecare, de aia ai intrebat aici, nu?

dar nu-i bai, am auzit ca e frumos la mititica in perioada asta a anului, si o sa fi "iubita" unuia mare, greu si paros
si de asta sunt gelos... rauuuuu rolling on the floor

| 0RASPUNS0 explică (pentru Brizbriz):

Ai fost? Ca prea multe detalii îmi dai

| darrio2007 a răspuns:

Lasă vrajeala.

| Brizbriz a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Ahamhee hee

| Mavni a răspuns:

Este!
Pentru ca ti-ai insusit bani necuveniti.
Dar ma mir ca ai gasit bani. Pentru ca dupa un timp daca nu sunt ridicati, sunt retrasi de bancomat si depusi intr-o caseta speciala.
Din filmare se vede ca tu i-ai luat. Asa ca mai bine du-i la Banca.

| doctorandus a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu suntem gelosi. Daca banca iti cere sa platesti acei bani, sa nu te miri si sa nu ameninti: chiar daca o dai in judecata, pierzi procesul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aveai panatolonii rupți in genunchi?
Poate că i-au dat ca donație.hee hee

| Brizbriz a răspuns:

Hehehe, asta crezi tu
eu INTOTDEAUNA retrag bani din bancomat, NUMAI in timpul orelor de program ale bancii, pentru ca MA ASTEPT sa dea kix aparatul, sa imi dea mai putin, samd, si atunci pot sa intru direct in banca si sa urlu dupa bani

si nu imi cer scuze de asta, lucrez in IT, iar cand e vb de computere (bancomatul E un computer) am vazut destul de mult voodoo imbecil, inexplicabil si DEGEABA, ca sa nu am incredere intr-un computer cu banii mei munciti tongue

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Noi suntem cei prosti? La cât de bine știi să scrii și să numeri, mâine iti va da bancomatul și niște manuale.

| doctorandus a răspuns (pentru Brizbriz):

Cred ca sunt ani de zile de cand am scos ultima oara bani de la bancomat.