| Rony56 a întrebat:

Am o problema. Astazi mi-am pus Windows 7 pe 64 de biti si in computer arata ca am 4 GB RAM. Dupa ce i-am pus programele imi arata 3 GB RAM ca la Windowsul 7 de 32 de biti. Ma puteti ajuta? In Computer scrie ca am Windowsul pe 64 de biti dar nu-mi vede toti ramii. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Salut!
Din ce am citit in articolul de aici
http://blogs.msdn.com/......oblem.aspx
poate fi de la placa de baza, adica pur si simplu nu poate duce mai mult de atat.
O alta chestie ar fi ca iti mananca placa video din RAM, asa ca instaleaz-o si vezi daca apare vreo schimbare. Eventual poti incerca sa reinstalezi Windows-ul apoi sa instalezi tot cate un program pe rand sa vezi la care incepe sa o ia razna.
Succes!

| Rony56 explică (pentru PopAdrian):

Mda. ma asteptam sa nu am un raspuns corect. Placa de baza nu are nicio treaba. Am umblat din greseala in msconfig si am pus la max memeory vreo 3 GB. Am rezolvat problema.