| andypop a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3 si e o problema: din 2 in doua minute imi apare in josul ecranului optimizare cu un clic exista deja. Ca sa fac? Unde sa intru pe setari? Dau funda

4 răspunsuri:
| beng a răspuns:

Vezi si tu catre ce aplicatie te duce si inseamna ca aceea este de vina big grin

| andypop explică (pentru beng):

Spre exemplu am avast antivirus si clean master

| dany2446 a răspuns (pentru andypop):

Aplicatia de vina s-ar putea sa fie una care instaleaza pe telefon alte aplicatii care ti-l ingreuneaza. Sfatul meu este sa salvezi ce ai nevoie din telefon pe un pc sau pe un card si apoi sa resetezi telefonul (si sa scoti cardul, altfel se va formata si el)winking

| beng a răspuns:

Andy, cleanmaster-ul face cel mai probabil acest lucru. Il am si eu instalat pe telefon si stiu ca by default iti pune un widget pe ecranul telefonului si iti trimite notificari periodic cand s-a umplut ramul sau ai aplicatii neutilizate. Poti rezolva asta intrand in setarile aplicatiei si dezactivand "Memento pentru o activiatate" si "scanare invechite apks ".