| benybiro112 a întrebat:

Salut TPU! cand e cel mai bun porumbul fiert? in ce perioada il gasesti cel mai bun la gust? dau funda

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Cam acum este perioada când e bun de fiert, acum, săptămâna viitoare, poate si peste 2 săptămâni.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Este cel mai bun atunci când se zice că e "în lapte".

| relian a răspuns:

Cel mai bun la gust este porumbul furajer, deci nu asta dulce, care e doar cojile de el.

Pe la magazine se vinde in general porumb dulce, eu nu iau nici daca imi da aia moca, ala e gunoi laughing
Mai se gaseste si porumb de asta furajer, adic a de ala ce faci boabe ce dai la pasari la animale, asa se numeste porumbu ala, furajer, ala este adevaratul porumb, nu rahaturile alea dulci.

Cind e bun? Cind bobul are culoarea galbena si daca apesi cu unghia pe el se sparge, atunci este bun sa fierbi.

| LisaJulie a răspuns:

Cel mai bun porumb este cel din gradina

| darrio2007 a răspuns:

Acum e perioada lui.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

La ce te referi?

| ReddY25 a răspuns:

Chiar acum