| Rapidistu47 a întrebat:

Cum pot creea mai multe pagini (gen: acasa, poze, galerie, etc...) pe un blog facut pe blogger.com (blogspot.com)

Răspuns Câştigător
| Crrisstti a răspuns:

Click pe "Design" din Navbar (bara de navigare de sus), apoi click pe "Pagini" (in coloana din stanga). Poti edita si denumi paginile blogului cum vrei.

Sau poti face acelasi lucru din "Tabloul de bord" Blogger. Click pe sageata mica care este langa "Vizualizati blogul", apoi pe "Pagini".

5 răspunsuri:
| Rapidistu47 explică (pentru Crrisstti):

Salut!
Cum pot creea o postare pe o alta pagini? (am creeat o pagina si vreau sa postez ceva pe ea dar nu pot sad )

| Rapidistu47 explică (pentru Crrisstti):

"Ne pare rau, dar pagina pe care ati dorit sa o accesati nu a putut fi gasita."
Asta imi apare

| Crrisstti a răspuns (pentru Rapidistu47):

O pagina este asemanatoare unei postari de pe blog. Dupa ce o creezi pagina, dai click pe "publica" la fel ca la o postare obisnuita.
Acolo unde scrie "Afişaţi paginile ca" alegi cum vrei sa apara paginile: in partea de sus a blogului sau ca linkuri laterale.
Conteaza si cum ai sablonul blogului. Pentru inceput, pana te obisnuiesti, e bine sa pastrezi sablonul fara modificari prea multe.

| Crrisstti a răspuns (pentru Crrisstti):

Erata: dupa ce creezi pagina

| Brotacelul a răspuns:

Ti-as recomanda mai bine sa incerci www.ucoz.ro - au si forum.ucoz.ro unde gasesti foarte multe materiale utile in dezvoltarea site-ului/blog-ului