| BlackBMW a întrebat:

Ma intreb de cateva zile de ce toata lumea ridica in slavi odorizantele cu miros de guma turbo. Ce aroma au? Cineva mi-a spus ca miros a piersica? Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dupa revolutie, parintii nostri mergeau si vindeau marfuri in Turcia, si veneau de acolo cu astfel de gume: Turbo si Tip-top. Apoi au aparut si in magazinele de la noi.
Gumele turbo nu doar ca aveau o aroma deosebita, dar aveau poze cu masini. Nu stiu ca sa fi existat vreun copil pe acea vreme (baiat) sa nu aiba colectie de astfel de masini (facuta din paginile unei carti) de care sa bucure impreuna cu ceilalti. Asa era atunci. Vremuri de care generatia noastra ne aducem aminte cu melancolie. Desenele animate si gumele turbo erau pasiunea noastra. De fapt, nici nu ne gandeam ca o sa apara telefoane mobile. Ne jucam doar "telefonul fara fir". laughing Muream de ras.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pai se pare ca nu esti printre cei care au crescut cu guma aceasta. happy Aroma ei nu se poate uita vreodata.
Vorba aceea: cine stie, cunoaste. :p
Cat despre odorizante cu astfel de miros nu am auzit, dar nu cred ca ma vor incanta.

| BlackBMW explică (pentru anonimg):

Din pacate(cred) nu am copilarit cu aceasta guma. Odorizante sunt, pe mine ma intereseaza pentru masina, si anume California scents golden state delight, care se spune ca are acelasi miros ca in magazinele Adidas, nike, adica de guma turbo.