| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU pot transporta o replica airsoft dintr un punct A într un punct B dacă sunt minor? Știu ca pot face acest lucru dacă pistolul nu are muniție în el

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand tu nu ai voie sa deti o arma de tip airsoft fiind minor, in al doilea rand transportarea se face in ambalajul original sau intr-o husa, ceva, sa nu fie la vedere, cu incarcatorul scos si fara bile in el!

| 0RASPUNS0 explică (pentru anonim_4396):

Și pot sa l transport dacă sunt minor dacă scot încărcătorul?

| Wr3nch a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Baiatul meu, ai de trecut prin vama sau aeroport? Ca daca nu, nu tr caută nimeni in geanta si poti merge lejer.

| 0RASPUNS0 explică (pentru Wr3nch):

Din Bucuresti pana la țară în teleorman =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu ai voie sa deti, e ilegal sa ai in posesie daca esti minor, si tu ma intrebi daca poti sa-l transporti de doua ori, ti-am mai explicat o data, ma intrebi acelasi lucru.
Tu faci ce vrei, dar nu mai veni pe aici sa intrebi daca vrei sa auzi numai ce iti place tie.

| Wr3nch a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Aham. Pune-l in geanta si ceva peste, și du-te Dică.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da cine il prinde, nu il controleaza nimeni, eu merg si cu cutitu la mine si nu ma controleaza nimeni.

| nukeyly a răspuns:

Orice ai il pui in rucsac UVC si mergi unde vrei, sansa sa te opreasca cineva cu mandat de perchezitie dedicat este 0. 0000024 %, daca nu esti ceva persoana de interes gen Becali Binladen sau fantoma lui BARBA NEAGRA.

Daca trebuie sa treci prin scanere de aeroport, vama, institutii publice, atunci placa se schimba total, trebuie sa-ti iei masuri de preventie si precautie specifice si sa fi acoperit legal mai ceva ca Rambo 4 cu 6 pitbuli turbati, sa ai peste 18 ani, sa ai permis port arma valabil, gen transpot valori, aviz psihologic la zi = sa fi intreg la cap, aparent. ETC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Si de ce mergi ca sa te simti smecher? In loc sa va vedeti de scoala va patati cazierul cu fapte rusinoase pe care le regretati mai tarziu, ai vazut si tu pe la stiri, a facut nu stiu ce cu pistolul airsoft, a facut nu stiu ce cu cutitul, etc.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce scoala omule, am terminat liceul acum vreo 7-8 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Ma rog, si de ce mergi cu cutitul dupa tine?

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ca copilas de 14 ani nu ai voie sa transporti arme de nici un fel, nici daca sunt incarcate nici daca nu sunt incarcate!

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt mafiot si e necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

laughing mai nou mafiotii stau pe TPU? Ce jos au ajuns...

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dc? Ma relaxez si eu ca de atatea mafiotisme chiar obosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Te cred frate, mai ia o pauza happy Mergi la Ostroveni sa te relaxezi laughing