| qqYYDDzzOOrree a întrebat:

Salut TPU; STITI cum sa fac un tabel in care sa indic prin simboluri localitatile unde se gasesc zacaminte de petrol,resurse naturale,carbune, uraniu etc? Sau altceva in care sa reprezint asta?
Va rog am nevoie de un raspuns concret sau cat de cat bun!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă nu îți este greu, desenează harta țării (conturul), în interiorul acesteia, scrii localitățile (să ai grijă să respecți orientarea lor geografică), iar sub localități, așezi simbolurile necesare (aici, pentru fiecare în parte, alegi un simbol diferit). Astfel, o localitate, poate avea doar două simboluri, alta poate avea patru etc.

O altă idee, ar fi să faci un tabel și să bifezi cu "x", acolo unde e necesar.
http://i.imgur.com/GYhrFh5.jpg

1 răspuns:
| qqYYDDzzOOrree explică (pentru floresdemayo):

Multumesc, dar imi poti spune in ce localitati se gasesc?