| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU un polițist poate veni la mine și sa mi spună sa ii arat ce am în ghiozdan? Sunt minor și vreau sa transport un airsoft și vreau sa știu dacă acel polițist are acest drept

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, o sa se mobilizeze toata politia din judetul Teleorman laughing cica acolo vrea sa ajunga

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai mai ajuns ma la tara? laughing

| 0RASPUNS0 explică (pentru anonim_4396):

Încă nu...=) tu nu vezi ca încă fac planuri?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are dreptul.

| Dny313 a răspuns:

Sigur ca poate

| 0RASPUNS0 explică (pentru sadrian46):

Ai eu știu cv de mandat...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Da, mandat de pecheziție, la tine acasă. Dar când ești în deplasare poate sî îți ceară să deschizi portbagajul mașinii, iar ție ghiozdanul.

| Mosotti a răspuns:

Are dreptul, ca multi adolescenti fac prostii, ba au cutite, etc la el. Airsoftul e permis insa fara permis de port arma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Tu crezi ca politia nu are altceva de facut decat sa caute un pustan speriat de bombe in ghiozdan? fi serios.
Cum ai cumparat tu asa ceva, ca eu cand am dat comanda de pe airsoft Brasov am fost sunat si mi s-au cerut datele de pe buletin. Cred ca l-ai cumparat de la cineva, nu?

| 0RASPUNS0 explică (pentru anonim_4396):

Da la m cumpărat de la cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Nu trebuie nici un mandat.

| Golf4Enjoyer a răspuns:

Deci eu detin o replica 1:2 de airsoft in forma de dvultur care impusca multe bile cum face nerfu.Si am fost oprit de multiple ori de Domn Inspector Denis Sfetcu pot sa garantez faptul ca pentru posesia de airsoft nu-ti face politia nimic dar pentru posesie de stupefiante it face! aveam asupra mea legale in valoare de 50 de ron si am facut 3 ani cu executare la Botosani unde am fost asaltat secsual de multiple ori cum am patit si cand am
fost la orfelinat deoarece parintii mei au fost calcati de tren.Deci in concluzie o minora inseamna 12 ani cu drept la vizitare.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai figură de terorist (și cu ghiozdanul ăla in spate...) precis te inhață!

| Lioana a răspuns:

Da. Politistul are dreptul sa te verifice daca ii pari suspect.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, politia are acest drept legal sa te verifice, indiferent ca esti minor sau major, daca te suspecteaza ca ai ceva ilegal in geanta.

| darrio2007 a răspuns:

Da, are acest drept. Daca nu politistul, atunci cine?

| ReddY25 a răspuns:

În calitate de organ al legii are tot dreptul să se uite

| blackann a răspuns:

Evident, dar sigur nu o sa vina la tine sa te verifice. rolling on the floor