| djgabisuciu a întrebat:

Salutare!
As dori sa stiu cum pot dezactiva cererile de prietenie de pe facebook.
Mie imi apare Add Friend si Subscribe, altora le apare doar Subscribe.
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Yandel a răspuns:

Te duci la http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy (Setari de confidentialitate), mai jos ai "Cum intraţi în legătură cu alţii", te duci pe el si acolo ai "Who can send me friend requests". Il faci Prietenii prietenilor si ai scapat de o mare parte din requesturi. Cam asta e singura solutie din cate stiu.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! daca nu ti am acceptat cererea o poti anula asa:duci cursorul mouse-ului in caseta in care scrie "cererea de prietenie a fost trimisa" si ti va aparea automat sa-l adaugi in anumite liste sau sa anulezi cererea.

neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici http://www.facebook.com/settings/?tab=privacy da click pe Schimbaţi setările din dreptul -> Cum intraţi în legătură cu alţii si la "who can send you friend requests" poti selecta "friends of friends" ->Salveaza!
Bafta!

| djgabisuciu explică (pentru anonim_4396):

Suferi de prea multa importanta baiatule.

| djgabisuciu explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca iti place sa iti dai prea multa importanta, dar eu ma refeream la cererile pe care mi le trimit altii miewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru djgabisuciu):

Scuza-mi mai djrahatinploaie darea importantei pentru unu' k tine care nu stie sa puna o intrebarea complet.