| AwakeN a întrebat:

Salutare. Deci as dori sa stiu si eu de ce nu pot juca mai nimic pe laptopul, desi este unul destul de bun. Am urmatoarea configuratie aceasta fiind cea din imaginea urmatoare http://img851.imageshack.us/img851/107/ss1uy.png

Mi se incinge extraordinar de tare, uneori chiar peste limita si nu pot sa joc nici macar L. o. L cum trebuie.

M-ati putea ajuta?

3 răspunsuri:
| Marct a răspuns:

Incearca sa reinstalezi Windows si sa te asiguri ca ai instalate driverele corecte.

| JohnnyBi a răspuns:

Daca se incinge nu tine de reinstalarea windows-ului. trebuie sa ii cureti gura de aerisire. ori il deschizi si il cureti, ori la gura aia ii dai cu un spray cu aer sub presiune sa scoti praful de acolo (nu intr-o camera ca o sa faci mizerie). eu cam la 2 saptamani suflu in gura de aerisire ca sunt lenes si mi-e lene sa ma duc sa iau un spray cu aer... asta pentru incins.
cat despre jocuri, vezi si tu daca ai placa video integrata sau dedicata. daca e integrata nu e facut pentru jocuri si chiar daca ai 3 gb rami nu o sa poti juca bine pe el ce iti doresti. eu am 4 gb rami si placa video integrata de 512 si abia imi merg jocurile din 2007-2008 la ultra low video...

| AwakeN explică (pentru JohnnyBi):

Am placa video integrata, dar cred cel mai bine ar fi sa mai strang niste bani si sa imi cumpar un Intel i7