| Vidacu69 a întrebat:

Salutare,nu am pus de mult timp o intrebare pe TPU...si nici acum nu stiu daca aceasta este categoria buna,totusi ar trebui refacute aceste categorii. Intrebarea mea este: Am comandat un server de radio sau ceva si am primit niste date importante pe emai,ip,port, cpanel din astea...dar acum ce trebuie sa fac m-ai departe? Sunt incepator nu stiu, un tutorial sau ceva? Detaliu cu detaliu va rog.

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Taci copile nu mai abera.
@Vidacu69 in primul rand trebuie sa te uiti pe datele tale..probabil ai FTP si Cpanel.
In FTP bagi muzica dorita, iar in Cpanel le administrezi.
Tutoriale exacte nu avem de unde, fiecare firma are alt cpanel, sunt cel putin 3 diferite.
Cere tutoriale si sfaturi firmei unde ai achizitionat. asta daca e firma... daca e un simplu site facut de un copil cu mai multe servere dedicate probabil nu o sa ai ajutor din partea lor. Oricum incerca si YT.

3 răspunsuri:
| scizoosciz a răspuns:

Nu merge mai departe....cred ca ar trebui sa ti le ei din alta parte...

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru SasNetRomania):

Corect.

| Vidacu69 explică (pentru SasNetRomania):

Ba multumesc, hai ca vad eu m-ai de parte.