| grigor3 a întrebat:

Stiintific e demonstrat ca doar pe terra exista viata?

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

S-a dovedit doar ca pe Terra exista viata, inca, adevarul nu se stie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a dovedit aceasta, dimpotriva, s-a dovedit ca exista viata si pe alte planete.

| PIPER23 a răspuns:

Noi muritorii de rand, intr'o lume cu atat de multa informatie, nici nu mai stim ce sa credem.

| Adry05 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Lasi niste link-uri de la surse sigure, te rog?

| AylinBrc a răspuns:

Da. Oamenii de știință au demonstrat că doar pe Terra există viață. Dar nu se știe sigur. Cu toate că au fost și pe alte planete, nu au găsit nici urmă de viață.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Adry05):

Ar insemna sa caut eu, pentru ce te intereseaza pe tine.
In orice caz cauta pe ro.wikipedia.org sau descopera.ro. Gasesti si alte materiale, daca o sa cauti pe internet.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AylinBrc):

"Da. Oamenii de știință au demonstrat că doar pe Terra există viață. Dar nu se știe sigur."
Alba ori Neagra?winking laughing tongue

| Dopejkfd a răspuns:

Eu știu că acum vreun an, poate și anul acesta, s-a difuzat un documentar cu privire la faptul că există încă o planetă sau mai multe care ar putea să fie locuite. Din păcate dacă țin bine minte nu au ajuns încă la acele planete. sad

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Atunci de ce se zice ca doar pe terra exista? si cu atata tehnologie nici macar atata lucru n-am putut demonstra? atunci de ce mai mai raspunsuri in legatura cu ce se intampla dupa moarte daca nici viata pe alte planete nu stim daca e?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru grigor3):

Fiindca inca n-am ajuns pe alte planete, din afara sistemului nostru solar.

| grigor3 explică (pentru Ioandelasal):

Aia e alta treaba.Deci in mod normal nu s-a demonstrat nimic, fii atent sa-ti zic, asta noi oamenii am inventat-o adica cum ne-am gandi ca exista extraterestrii daca nu i-am vazut? vezi

| doctorandus a răspuns:

Ca sa demonstrezi asta ar trebui sa cunosti toate planetele si toti satelitii din Univers.