| 8irina8 a întrebat:

Stiti ceva eficient pentru constipatie? Farmaciile sunt inchise.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Trebuie sa mearga, iei o lingura de ulei de masline extra virgin seara si iesi dimineata. Iar dimineata poti sa bei si cafea, daca iti place, accentueaza miscarile peistaltice, poti bea cacao cu lapte, si in general sa fii bine hidratata. Doamne fereste, nu iesi dimineata, iei iarasi seara, iar daca crezi ca e urgenta poti bea doua linguri. De hidratat, incepe sa te hidratezi de acum.

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bere plus lapte (separat dar la interval scurt) - rezultat garantat

-- sărbători frumoase --

| darrio2007 a răspuns:

Zeama de varza.

| Adi88 a răspuns:

Bea cafea cu un pic de zaț în ea. Cafeaua e diuretica

| Elena9328 a răspuns:

Ceai de izma

| Yurisa a răspuns:

Ai mei imi dadeau borș cu cafea laughing da, amestecate. Eu zic sa incerci

| minrest a răspuns (pentru Adi88):

Diureticele te fac sa urinezi; zatul te constipa mult ma tare.

| minrest a răspuns:

Colegii nostri iti spun cum sa te strici la stomac, nu de asta ai nevoie. Ia seara o lingura de ulei de masline.

| Fabian2401 a răspuns:

Lapte batut

| 8irina8 explică (pentru minrest):

Sunt destul tare la burta. Sper ca va merge.

| 8irina8 explică (pentru minrest):

Ok am inteles. Am o digestie de fier si cam greu ma scoate ceva?
In legatura cu hidratarea o fac destul de bine de ceva timp. Mersi!

| minrest a răspuns (pentru 8irina8):

OK, eu la distanta nu vad sa stiu ca esti hidratata, astept feed-back, succes!

| 8irina8 explică (pentru minrest):

Buna! Mersi pentru ajutor. A fost destul de eficient.

| minrest a răspuns (pentru 8irina8):

Acuma stii remediul; ma bucur ca s-a rezolvat.