| MaDaAM a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si doresc sa merg la facultatea de farmacie Carol Davila din Bucuresti.Doresc sa stiu mai multe despre admitere. Unde gasesc niste subiecte care s-au dat in anii trecuti la admitere la farmacie?

4 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Admiterea se face pe baza unui examen la chimie si biologie. Tu poti alege chimia organica sau anorganica, si biologia vegetala sau anatomia si fiziologia. Sunt peste o suta de intrebari sa spun drept, conteaza si media de la BAC, si subiecte de la admitere cred ca gasesti pe site-ul oficial, ca in rest am cautat si eu, si cu greu am gasit. Bafta la bac, si sper sa intri acolo unde vrei tu.

| MaDaAM explică (pentru Florenta16):

Am cumparat brosura cu teste pentru admitere dar sunt teste numai de la facultatea de medicina generala, dentara, facultatea de moase ..nu zice nimic de farmacie.sa fie aceleasi teste ca la medicina? multumesc pentru raspuns!

| Florenta16 a răspuns (pentru MaDaAM):

Nu, nu sunt la fel ca la medicina. Medicina este mult mai grea, si ca si carti se cer mult mai multe. Nu stiu, probabil nu a actualizat nimeni in brosuri subiectele. voi mai cauta si eu si daca voi gasi iti voi da si tie.

| MaDaAM explică (pentru Florenta16):

Brosura este din 2013...multumesc frumos pentru raspunsuri!