| NoNaamexD a întrebat:

Sunt un pachet de nervi! crying Maica-mea ma obliga sa ma duc la o prietena de-a mea. Problema e ca prietena mea e putin cam bolnava (tuseste, are tuse coapta)iar eu maine vreau sa ma duc la schi cu taicamiu. Sunt sanse sa ma racesc? Daca da, cum ma projetez de VIRUSII ei? Daca nu stiti asta, dati-mi ceva trucuri incat so pot pacali pe maicamea sa nu ma duc la prietena aia! crying
P. S. Va dau si fundita!

3 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Explica la mama ta ca prietena ta are viroza si are febra, iar tu nu vrei sa te imbolnavesti pentru ca nu vrei Luni sa incepi scoala bolnava. Fii draguta cu ea si se va rezolva, te va intelege happy

| NoNaamexD explică (pentru evenso):

Problema e ca maica-mea este foarte buna prietena cu mama prietenelei mele si nu prea pot sa ma leg de chestia asta. In plus daca-i zic la maica-mea ca e racita, ea zice ca nu-i grav racita!

evenso
| evenso a răspuns (pentru NoNaamexD):

Atunci altfel : ceva pentru ceva, fa-i o propunere, faci ce iti cere azi de la tine daca te lasa maine cu tatal tau si nu trebuie sa faci vizita la prietena ta ( de exemplu faci curat, calci haine etc), oricum tu sa te tii de aia ca nu vrei sa risti sa te imbolnavesti.