| Aly28 a întrebat:

Urgentt fundahappy De ce acte ai nevoie pentru ati face un cont la banca? eu momentan am expirat buletinul are ceva? Mentionez ca am nevoie de cont pentru a depune niste bani ca donatie?

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Fara buletin nu ai e cauta la banca!
eu mi-am schimbat buletinul si pana ce mi-a fost gata mi-a dat de la politie o dovada! apoi am vrut sa scot ceva bani pe care mi trimisese sora mea din spannia si am umblat pe la toate bancile din oras si nu mi-a dat nimeni fara buletin, cica nu era buna dovada ca nu au incredere!
si ca sa iti faci un cont ai nevoie doar de buletin!
daca mergi cu buletinul expirat si ai norocul ca cele de la banca sa fie cu gandul in alta parte (ca de obicei) si nu obserca ca ti expirat, o sa iti poti face cont!

| SimoDR a răspuns:

Daca ai 18 ani iti trebuie buletinul. Fara el nu ti se deschide cont. Te duci la orice banca si, imreuna cu un ofiter de cont, completezi toate formularele necesare si apoi trebuie sa depui in contul tau o suma modica, gen 5 lei.
Insa tu spui ca trebuie sa depui ceva bani pentru o donatie. Sa inteleg ca tu iti donezi tie? Pentru ca asta reiese din ce spui. Daca vrei sa donezi cuiva, trebuie sa cunosti contul IBAN al celui catre care trimiti banii.

| Aly28 explică (pentru SimoDR):

Dabig grin La asta m-am referit, vreau sa donez bani in contul cuiva.(o asociatie). Deci pentru asta mai am nevoie de buletin nu?