| JustM3JustABoy a întrebat:

Am 6 GB ram si imi citeste doar 3 GB, imi arata cei 6 GB dar imi spune ca : "3 GB usable", deci numai 3 GB in uz, am win 7 pe 64 de biti asa ca n-ar trebui sa am probleme cu RAMII ...Ma puteti ajuta? Dau funda!

6 răspunsuri:
| AmXjKr a răspuns:

Usable= in utilizare.

Ai programe in calculator?

| darkwisper a răspuns:

Dai asa:
Start>Run>MSCONFIG>BOOT>ADVANCED OPTIONS> si acolo o sa ai ceva in genu MAX MEM. si setezi in MB cat ai maximum.

| JustM3JustABoy explică (pentru AmXjKr):

Depinde la ce fel de programe te referi, da-mi exemplu!

| JustM3JustABoy explică (pentru darkwisper):

Am facut si asta, mai demult, oricum apreciez.

| AmXjKr a răspuns (pentru JustM3JustABoy):

Daca ai multe programe in pc, adica o parte din ele sa-mi spui. Si sa-mi dai si o lista.

| darkwisper a răspuns:

Mai caut si iti dau raspuns cand gasesc...
ma gasesti pe skype daca vrei sa te ajut din cand in cand.
Dark-Wisper e ID de skype.