| qcristi a întrebat:

Am facut un server de metin2 si dupa ce am pus 4 npc-uri, cand sa pornesc server imi scira „ Assertion failed: (!"cannot find quest index"), function LoadStateScript, file questnpc. cpp, line 96. "

Cine imi zice cum sa rezolv acel NPC si cum sa descopar care este FUNDA! Deci plz help me repede!

Răspuns Câştigător
| Fuzkyn a răspuns:

Cum sa iti explic... eu am avut aceasta problema dar spune-mi toata eroare
la unul din npc-uri ai pus un script gresit. si ei am facut la fel
de exemplu in npc-ul 20092 in chat am pus blutstein.start.0.start
blutstein.start.0.script
si blutstein.start.0.arg
din cauza asta imi dadea mie eroarea ai grija cand mai faci chestii de genu
daca vrei sa te ajut id-ul meu de mess radu_2496. si ti-am postat acest raspuns deoarece tocmai mi-am modificat serverul (este hostat pe dedicat)
si am patit aceeasi chestie dar am rezolvat imediat problema ca mi-am dat seama de la ce este tongue daca te intereseaza serverul meu: metin2vitality.eu

4 răspunsuri:
| GabrielVoicu a răspuns:

Nu e de la npc-uri doar daca nu ai pus intr-un npc iteme care nu sunt implementate. E de la instant server. Pentru a rezolva aceasta problema dai./stop si./start apoi daca face tot asa dai /reboot

| qcristi explică (pentru GabrielVoicu):

Tot nu imi merge sad
ba chiar am bagat si arme noi ca poate...
si degeaba crying

| GabrielVoicu a răspuns (pentru qcristi):

Deci dezinstaleaza tot si creeaza-l din nou in alt folder. Si ai grija sa nu mai implementezi ce ai implementat in vechiul server!

| Dark14 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu stiu ce sa fac. Daca reusesti sa repari eroare aia te rog spune-mi si mie.