| sfinxul10 a întrebat:

Am o problema odata pe metin 2 era un player ca tot imi zicea ca am hack trade, hack trade si tot asa. Urmatoarea zi nu imi mai mergea metinul de ce oare?
Oare mi a dat ban?

Răspuns Câştigător
| ZyReXe a răspuns:

Ok eu iti dau un sfat
Contul tau nu va fi deblocat CLAR deci nu te astepta sa iti deblocheze contul.
Fa-ti altul.
Dar sfatul care vreau sa ti-l dau lasa-te de metin.
Iti ruineaza viata joaca metin doar in perioada sarbatorilor(cand se fac event-uri mai ales de Craciun si de Paste) fa-ti acum un cont destul de bunicel lv vreo 20 si ceva iteme+6 si lasa-l asa si te joci doar cand sunt event-uri si vei deveni foarte tari
Asa am facut si eu si doar 2 Craciunuri si 2 Pasti am facut asa si am ajuns lv 52 si am jkt doar in perioada sarbatorilor dar pentru ca nu am rezistat tentatiei sa folosesc hack pentru ca toti prietenii mei foloseau am primit ban permanent dar acum iar am facut un cont si sunt un BM sura lv 37 fms si iteme +9 pe care le-am facut doar de craciunul asta...Nu prea avea rost acest lung mesaj dar ti-am spus ce ar trebui sa faci sper ca te-am ajutat
Bft!

6 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

1.Lasa-te de metin si joaca doar in perioada sarbatorilor doar ca sa prinzi event-urile(Craciun, Paste)
2.Dai un reinstall la metin si o sa iti mearga
3. Daca intr-adevar contul tau a fost banat intra pe site-ul asta www.metin2.ro si te loghezi. Daca se logheaza inseamna ca metinu are cv stricat daca nu o sa scrie mare in centru site-ului contul tau a fost blocat
4.Pe metin2 doar 3 hakeri au reusit sa faca tradehack care a fost detectat foarte rapid si nu au reusit sa fure mult.Acuma nu mai exista tradehack
5. Daca nici pct. 2 nu merge si tot nu merge sa intri in metin dai remove la orice server privat de metin din calculator(pc) si instaleaza metin2 ro sau care joci si sigur va trebui sa mearga.
Sper ca te-am ajutat

| sfinxul10 explică (pentru ZyReXe):

Am incercat sa intru in cont pe metin2.ro, dar imi apare ca contul meu a fost banat.

| ZyReXe a răspuns (pentru sfinxul10):

Asta inseamna ca contul tau a fost blocat
Daca nu sti motivul intra aici http://support.metin2.ro/
Fa-ti un cont si fa un Ticket dupa ce te loghezi si in vreo 2 zile unul dintre admini(GM) iti va raspunde si iti va spune cat timp si de ce contul tau a fost blocat
Bft!

| sfinxul10 explică (pentru ZyReXe):

O sa vad dar am mai incercat si nu am primit niciun mail dar poate primesc

| ZyReXe a răspuns (pentru ZyReXe):

Aaaa nu cred ca va mai raspunde cineva la aceasta intrebare(100% nu va mai raspunde deoarece a fost scoasa din baza de date TPU pentru intrebari fara raspuns deci va fi foarte greu ca cineva sa o gaseasca aproape imposibil
Ai puteaa sa ma ajuti si pe mine cu o Funda sa imi dai funda la raspuns
Multumesc

| sfinxul10 explică (pentru ZyReXe):

Cu placere laughing)