| Yannku a întrebat:

Am o urgenta, fratele meu mai mare se joaca travian si uita de toate din cauza asta, as vrea sa ma ajutati, cum sa fac sa blochez ipu pe toate serverele sa nu le mai poata accesa, nu sa sterg conturile pentru ca isi face altele. stie cineva vre=o metoda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O procedura pentru windows xp este:

Daca doriti ca un anume site sa nu mai poata fi accesat de pe calculatorul dumneavoastra, una dintre posibilitati este listarea acestuia in fisierul hosts, in modul urmator:

Din meniul Start, selectati Run, iar aici scrieti:
Notepad %SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts

In fisierul care se deschide, ar trebui sa existe deja linia de text:
127. 0. 0. 1 localhost

Pentru a bloca un anume site, scrieti:

127. 0. 0. 1 www.acces-interzis.com

unde www.acces-interzis.com reprezinta adresa site-ului pe care doriti sa il blocati.

Salvati fisierul, iar site-ul respectiv nu va mai putea fi accesat. Bafta;) daca ai windows 7 nu stiu bafta iarasi:)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau, nu exista dar poti sa blochezi accesul cu parola...

| Yannku explică (pentru anonim_4396):

Cum fac asta?