| Neverrrrrr a întrebat:

Am pe tableta minecraft 0.10.4 alpha,joc in survival,azi am gasit cand am inceput alta mapa, la zona de respawn niste casute cu niste omuleti.Si din intamplare am gasit niste temnite uriase,am gasit si undeva jos un portal. Avea in mijloc jos niste lava, vreo 12 cutii verzi si o cusca cu un silfer fish,cred ca este portalul spre TheEnd(Ender Dragon).Dar nu aveau,,cutiile" ochi ender, unde cad acesti ochi? la enerman?

2 răspunsuri:
| Cosmin1519 a răspuns:

Pai acei ochi se crafteaza cu ender pearl care pica de la endermani si cu blaze pouder care se face cu batul care pica de la Blaze din Nether.Pui endr pearlul langa blaze powder si gata. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Neverrrrrr explică (pentru Cosmin1519):

Deci ender pearl cad de la endermani?, ce e blaze pouder? de unde il iau?
Si nether nu imi merge sa il fac, am facut un dreptunghi din 16 obsidian si am dat foc inauntru si nu s-a intamplat nimic.