| CoriiMonsterr a întrebat:

Bună c:
am și eu o problemă.Acum ceva timp jucam Jade Of Dynasty bine eram/sunt noabă nu știu prea multe în joc oricum.Și acum am zis să mă apuc din nou și am văzut că a apărut o nouă clasă de caracter "voida" și am văzut că poți fi și de lumină și de întuneric oricum habar nu am cum să mă transform.Mă poate ajuta cineva? Șiii... dacă poate cineva să mă ajute să mă obișnuiesc cu jocul (: i-aș rămâne datoare xD

-CoriiMonsterr

Răspuns Câştigător
| andreigroza19 a răspuns:

Pentru inceput, Jade Dynasty e un joc destul de greu:)...Probabil ar trebui sa incerci un server privat pentru inceput ca sa te obisnuiesti. Oricum ca sa intelegi mai bine. Dark si Light sunt puncte si sunt doua stari Dawn si Dusk(pentru dark si light).In functie de punctele alea poti intra intr-una din stari si iti scade cooldown la unele vraji.dar punctele scad in fiecare secunda deci trebuie sa se refaca iar...ma rog. dupa cum stii ai 5 tiere.incepi cu un simplu caracter human sau athan si alegi ce vrei sa devii ptrintr-o misiune care in questuri apare ca si Career Pigeon la diferite nivele(pentru tier 1 din cate stiu este lvl 15, la tier 2 lvl 45, tier 3 lvl 75 tier 4 lvl 105 si tier 5 lvl 135) vor aparea la quest, misiune de culoare galben deschis aproape crem, career pigeon.Dar nu incerca sa te complici.Conteaza si ce doresti sa faci pe JD. daca vrei sa cresti usor,sa omori multi monstrii sa ai multe skilluri de AOE e bine sa faci un Jadeon sau Incense mage, daca vrei sa ai multa critica Lupin, daca vrei sa te faci PVP e bine sa ai un Vim, o combinatie buna este un Modo, care are un tome skill special:). Cooldownul la primul skill de tier 5 devine 0(il poti da intr-una). Clasele sunt variate, dar e bine sa joci ce iti place si ce stii.Rayanul este foarte bun, mai ales datorita clonei pe care o poate creea, care poate fi uneori ca un al doilea tu:) daca intelegi ce vreau sa spun.Dar uneori, pentru JD trebuie sa bagi bani in joc pentru a lua iteme necesare pentru a cumpara armuri de lvl 135+ ascension/non ascension si e destul de greu.Asa ca iti recomand un server privat.

http://thezxproject.com/jd2/

L-am jucat si eu:) Poti vota pentru a primi Tokens pentru jaden, odata la 6 ore mi se pare:).

Si un site care te poate ajuta :

http://jd-wiki.perfectworld.com/index.php/Main_Page

2 răspunsuri:
| andreigroza19 a răspuns (pentru andreigroza19):

As vrea sa reformulez. Poti vota pentru a primi jadens pentru item mall.o sa iti mai explic cate ceva pe parcurs

| andreigroza19 a răspuns:

Daca ai skype si poti vb, te pot ajuta mai mult. apropo \m/ Hollywood Undead