| MarioStrepede125 a întrebat:

Buna seara TPU. Vreau sa știți că acest subiect îl adresez persoanelor pricepute sau care măcar vor sa ajute cu ceva și nu necunoscuților.
Eu de când m-am născut am avut placerea gaming-ului și pc-urilor, că voi toți de fapt, doar că această plăcere a ajuns într-un punct în care am inceput sa fac pc-uri și să îmi placă aceasta meserie ii pot spune pentru că se dedica timp și pasiune.
Iubesc sa construiesc pc-uri de gaming cap coada doar că nu știu ce să fac.
Am incercat acum 1 an și ceva sa fac niste bănuți pe tema asta și am pus pe grupuri anunț că montez pc-uri de gaming, repar etc. Am avut 4 oferte care în timp din cele 4 au mai rămas 2 și din cele 2 niciuna fiindcă niciunu nu s-au ținut de promisiune.
Vreau un sfat, un ajutor de la voi ceva ce mă poate face să îmi îndeplinesc visul.
Doresc să încep să fac pc-uri la lume in fiecare zi, as vrea că asta sa fie jobul meu și cu timpul sa mă perfecționez doar că nimeni nu o i-au in serios fiindcă vin întrebările de la diverse persoane. Diploma ai? Act ai? De unde știu că îmi faci bine, de unde te cunosc. Și sincer toți care au început să facă nu îi cunoșteau nimeni și aș vrea o modalitate sa pot incepe cariera asta într-un mod constant și ieftin. Adică la început sa fac pe o sumă de 20% din valoarea totala care se ia și lumea să prindă încredere că sa pot sa mai castig persoane dar nu știu cum să dovedesc asta. Se poate face vreun act platit ceva pe net sau un mod să încep cariera asta de unul singur fara sprijinul nimănui sau sa fac eu cursuri că sa iau diploma asta?
Orice sfat, ajutor este binevenit și sper că puteți să îmi găsiți o soluție.
Momentan sunt in Germania mai exact wilhelmshaven langa Bremen deci as putea sa fac și în străinătate ❤️. Seara frumoasa tuturor.

2 răspunsuri:
| TuzacAngelina a răspuns:

Închiriază un spațiu 4x4 m patrati, sau mai mic, fără firmă la exterior, il ții doar pentru adresă unde să vină lumea și îl denumești punct de preluare nu atelier de reparații că mno autorizații/controale/legislație etc dă anunțuri cu reparații pc/laptopuri. Până află emigranții de tine. Garantez că după 1 an îți trebuie angajați. Uită de PC-uri toată lumea stă pe laptopuri din cauza consumului de curent. Upgradează laptopuri și ieși mai bine. Succes.

| MarioStrepede125 explică (pentru TuzacAngelina):

Salut. Varianta ar fi buna pentru inceput. Dar nimeni nu o să mă contacteze din moment ce nu dețin un act sau ceva sa le ofere garanția sau încrederea că eu știu ceea ce fac și că mă pricep.