| Dark14 a întrebat:

Buna TPU mi-am facut sv de mt 2 cu tot cu arme implementate cu tot si acum cateva zile am avut o plroblema cu,, conecting refuse,, dar am rezolvat-o si acum am alta problema,, cannot find quest index,, ma puteti ajuta va rog.

12 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
[Cannot find quest index].
Itemele care le-ai implementat nu sunt bune sau nu le acepta servarul trebuie sa le stergi.
Ai implementat itemele in navigat.
Le stergi si le mai implementez odata dar sa vezi care n-au buguri sau lag le stergi ok.
Ca sa le stergi te duci asa My Computer/[userul]Documents/navigat/MySQL si acolo le ai implementate intr-un fisier Text document sau mai multe.
Problema la tine este sa stergi itemele care le-ai implementat sau sa faci copy paste ale pe destop si sa dai un reboot la servar si servarul nu mai are niciun item implementat.
Mult succes.
Durata la acest lucru este de circa 10 minute maxim pentru incepatori.

| Dark14 explică (pentru Mihail2020):

am incercat si nu merge alta idee nu aii

| Dark14 explică (pentru Mihail2020):

Cand trebuie sa apar a 8 [operation tim out] apare Cannot find quest index si anca ceva

| R4V3N a răspuns:

Imi poti spune si mie cum se implementeaza itemele?

| Mihail2020 a răspuns (pentru R4V3N):

Care iteme de pe client sau navigat?
Daca este de pe navigat iti arat cum se face.
Codul Armura Zeului Dragon.
INSERT INTO item_proto VALUES ('11989', 0x4E6F6E616D65202020202020202020202020202020202020, 0x4E6F6E616D65202020202020202020202020202020202020, '2', '0', '0', '2', '0', '1', '1', '', '0', '0', '0', '0', '0', '0', '1', '1', '0', '0', '73', '100', '74', '100', '17', '125', '0', '1500', '0', '27', '0', '100', '0', '127', '127', '127', '127', '127', '100', '3', '0');

Deschide navicat---te conectezi---te duceti in tabelul player--- item_proto---apasati ctrl+q si copiezi acest cod acolo----dai RUN-, dupa ce s-a terminat-dai reboot la server--- si gata ai implementat.
La client trebuie se setez acolo mult.(iti trebuie imagine, numele codul, etc.)

| R4V3N a răspuns (pentru Mihail2020):

Si pe client e acelasi lucru ca si de pe navicat? Adica se vad la fel, is la fel? Si daca stii, imi poti zice cum setez level maxim si cum il pun in fata numelui? Sau imi poti da un link de la un client cu mc.txt? Am abesgaara dar nu are iteme, nu merg npc-urile (adica daca dau click pe uriel de ex. nu face nimic) si toate is in cv limba ciudata. Daca poti imi dai un link catre un site de unde sa iau niste armuri te rog? Mersi mult!

| Mihail2020 a răspuns:

Iti zic cum rezolvi aceasta problema.
Du-te in Navigat=Conecteazate=Du-te la sectiunea common-tables
selectezi totul si dai Repair Tables-extended.
Account =selectam tot ce avem acolol-click dreapta -maintain tables-repait tables-extended.
Player selectam tot -click dreapta-maintain tables- repair tables-extended.
Dam reboot la server si vedem a avut un succces.
Daca nici acum nu merge ma las pagubas.

| R4V3N a răspuns (pentru Mihail2020):

Si inca ceva... Am deschis Virtual PC si acum inainte de login imi zice : Enter full pathname or shell or RETURN for /bin/sh:! Atat! Am scris return si zice alteva. Ajutama plz
!

| Mihail2020 a răspuns (pentru R4V3N):

1. Scri fsck de 2 ori pana va vor aparea no or yes [n/y] si dai yes la toate adica apasati pe y si dai pe enter, pana cand apare phase 1 si phase 2 finish sau nu mai apar intrebari cu yes sau no.
O intrebare poate sa se incarce in 2 - 3 minute deci sa ai rabdare.
2. Scrii fsck -y de 2 ori si asteptati pana se incarca!
Dupa ce nu mai apare nimica si arata asa semnul asta # scrii asa.
#reboot
Si gata s-a rezolvat.

| R4V3N a răspuns (pentru Mihail2020):

Da-mi un email la adryan_2000@rocketmail.com cu orice text ca mai vr sa te intreb niste chestiuni, te rog.

| Dark14 explică:

Si pe mine cine ma ajuta

| Mihail2020 a răspuns (pentru Dark14):

Iti zic cum rezolvi aceasta problema.
Du-te in Navigat=Conecteazate=Du-te la sectiunea common-tables
selectezi totul si dai Repair Tables-extended.
Account =selectam tot ce avem acolol-click dreapta -maintain tables-repait tables-extended.
Player selectam tot -click dreapta-maintain tables- repair tables-extended.
Dam reboot la server si vedem a avut un succces.
Iar daca nu iti merge nici atunci inseamna ca trebuie sa stergi servarul si sa descarci din nou.